etoile99 | e-blogi.pl
Blog etoile99
Samotność. 2013-04-23

Po przeczytaniu notki Fragarii przypomniał mi się film, który oglądałam lata temu. Nawet całego nie pamiętam, o tytule nie wspominając, pamiętam jedną scenę. Młoda kobieta, mieszkanka wielkiego miasta, tak samotna, że sama do siebie pisała listy. Pamiętam jeszcze, że to mną wstrząsnęło. Chyba dlatego zachowałam tę scenę w zakamarkach swojej głowy.


I być może dlatego Fragario teraz, tym bardziej, mają rację bytu tego typu smsy. Bo obecny styl życia coraz szczelniej izoluje jedne istoty ludzkie od drugich. I na początku może to przeszkadzać, ale z czasem człowiek się przyzwyczai i przestanie odczuwać potrzebę kontaktu z innymi. I być może takie smsy będą jedyną szansą na otrzymanie czegoś, co reklamą nie jest, a co świadczy o tym, że dla kogoś, czy raczej dla czegoś, człowiek wciąż jest ważny. To chyba też coś znaczy?


Przerażająca wizja?


Pewnie tak, za to bardzo realna.


Wiosenne Złote Myśli. 2013-04-22

Ciocia Terenia jak zwykle jest niezawodna i niesamowita. Dostałam od Niej kolejny prezent w postaci Złotych Myśli. Ta kobieta wie, jak mnie uszczęśliwić. Nie będę samolubna i też się z Wami podzielę:


"Dobroć to jedyna inwestycja, na której nie sposób stracić."


Henry David Thoreau.


"Każdy wielki i inspirujący moment w dziejach świata jest triumfem odrobiny entuzjazmu."


Ralph Waldo Emerson.


"Mieć fantazję to mieć wyjątkowe okulary: oglądany przez nie świat ma więcej barw."


Anna Szczepańska.


"Nawet cień przyjaciela wystarczy, aby uczynić człowieka szczęśliwym."


Menander.


"Jak wielki spokój zyskuje ten, kto nie baczy na to, co ktoś mówi, czyni lub myśli, ale na to tylko, co sam robi, by było sprawiedliwe i dobre."


Marek Aureliusz.


"Kiedy pesymista marudzi, optymista rozdmuchuje chmury."


Ewa Glińska.


"Kto nauczył się żartować z siebie i ze swego losu, ten rzeczywiście uszlachetnił się."


Stefan Garczyński.


"Miłość sprawia, że to, co małe staje się ważne. Bez tej miłości nie miałoby sensu staranie się o rzeczy drobne."


św. Josemaria Escrivá.


"Cisza jest tym dla ducha, czym sen dla ciała."


William Penn.


"Bez ciszy serca jesteśmy jak okręt bez kompasu i bez steru."


Karol de Foucauld.


*** 2013-04-14

Dobro ratowane musi być większe od dobra poświęcanego - tylko wtedy ma to sens. I właśnie to wczoraj zrobiłam. To dlaczego ciągle czuję się z tym tak podle? Powiedziałam coś, co wydawało by się nigdy nie przejdzie mi przez gardło. A jednak powiedziałam. I wiem, że On by to zrozumiał. Był mądrym człowiekiem. Ale sobie nadziwić się nie mogę! I nie bardzo umiem sobie wybaczyć to jedno, jedyne zdanie. Dlatego tak mi jest i dlatego ciągle łazi mi to pod skórą.


"To wszystko z nudów Wysoki Sądzie." 2013-04-14

Ostatnio znowu usłyszałam, że zaniedbuję pisanie bloga. Pewnie tak, ale nawet gdybym włączyła najostrzejszą cenzurę, to obawiam się, że większość wyrazów musiałaby zostać wykropkowana.


Powtórzę to po raz setny i milionowy jeśli trzeba będzie: GŁUPOTA WON Z TEGO KRAJU! UROZMAICAĆ ŻYCIE NP. TAKIM SZWAJCAROM! W niczym mi Szwajcarzy nie zawinili, wręcz przeciwnie, jest to jednak czysta, być może perfidna kalkulacja. Żyje im się łatwo i spokojnie, czasami wręcz nudno, to trochę "atrakcji", wątpliwej jakości przyznaję, wpłynie na nich ożywczo.


TAK WIĘC MĘTNY O BARDZO WĄTPLIWEJ REPUTACJI ZOSTAĆ TAM! ZOSTAĆ! A NIE WRACAĆ DO KRAJU! ZOSTAĆ!


Dochodzę teraz do wniosku, że najbardziej toksyczną mieszanką, niech się rozdymka i broń biologiczna schowają, bo do pięt takiemu miksowi nie sięgają, jest stan, w którym głupota spotka się z perfidią i wyrachowaniem.


Dlatego Wysoki Sądzie będę obstawać przy tym, że to nie z nudów tylko ze zwykłej GŁUPOTY I WYRACHOWANIA.


I uprzedzam, że wściekłam się maksymalnie, więc jeśli ja przejdę do ofensywy to resztę życie spędzicie oglądając się za siebie!


 


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]