etoile99 | e-blogi.pl
Blog etoile99
Po raz kolejny: perły przed wieprze. 2013-05-27

Kilka dni temu, w trakcie rozmowy z klientem, padły takie słowa:


- Wie pani, byłem raz w Paryżu. Wynająłem samochód na lotnisku i cały tydzień stał na hotelowym parkingu.


- A jak się panu Paryż podobał?


- Nie wiem. Widziałem Wieżę Eiffel. To chyba się liczy?


W środę czwarta klasa jedzie na wycieczkę. To znaczy w teorii czwarta klasa, bo żeby zapełnić autokar, trzeba było połaczyć klasy 4 - 6. Takie zainteresowanie rodziców! Na wywiadówce padały różne propozycje wyjazdu, żeby dzieci nie tylko wyrwały się z domu, ale przy okazji coś zobaczyły. Cokolwiek, byle z sensem. No ale przecież wszystko za drogie! Bilety trzeba by kupić! A po co? I żeby była jasność: na biednych nie trafiło. Przynajmniej finasowo, bo umysłowo... szkoda gadać. No i jadą te niedobitki na wycieczkę. Gdzie? Do Rabki!


Powtórzę to po raz kolejny: podobno podróże kształcą. Za cholerę nie wiem, jakie korzyści edukacyjne przyniesie taka wycieczka, ale z drugiej strony jaka to różnica: Paryż czy Rabka?


Jak ktoś jest jednokomórkowcem umysłowym, żeby nie powiedzieć idiotą, to wszystkie skarby Paryża, Ermitażu, Bibilioteki Watykańskiej, Wawelu czy Łańcuta, to dla niego takie samo gówno. Nic nie warte!


Przez całe wieki dobra kultury i sztuki, w przeróżny sposób opuszczały Polskę, a wichry historii wywiewały je na wszystkie strony świata. I dobrze! Nawet bardzo dobrze!


Skoro większość ma w odwłoku skarby narodowe, to po co marnować je dla nich? W innych krajach z nich skorzystają, zachwycą się nimi i jeszcze na tym zarobią.


Nie mówię, że nie można pereł przed wieprze, tylko po co? Pereł szkoda, bo wieprz najwyżej je zeżre i wydali.


Tak moi Drodzy, tacy jesteśmy i takie będzie kolejne pokolenie, bo:"takie Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie." [ kanclerz Jan Zamoyski].


Proponuję już zacząć się bać.


Sądownictwo. 2013-05-20

Ludzie na całym świecie są tacy sami. Tak samo czują, śpią, cieszą się i płaczą. I na całym świecie funkcjonują władze, bo tego wymaga cywilizacja. Ja od długiego już czasu zastanawiam się, co za licho powoduje, że co chwila obywatele naszego kraju skarżą państwo polskie do Trybunału Haskiego? I o dziwo wygrywają!


Ostatnio mam okazję z bliska obserwować funkcjonowanie polskiego wymiaru sprawiedliwości. I słów mi brakuje na tempo. Najwolniejszy ślimak świata w cuglach i bez zadyszki wygrywa w maratonie. I jeszcze zdąży się najeść i rozmnożyć. Zdrzemnie się, gruntownie przemyśli teorię względności ( ślimak oczywiście ). A w tym czasie polski sąd? Nie mam ochoty wnikać co ten polski sąd robi, bo mógłby mnie od tego szlag trafić. Moim zdaniem nie robi absolutnie nic! W odwłoku ma wszystko, bo przecież niezależny i niezawisły jest. To czym się nieroby mają przejmować?


W cywilizowanych krajach taki stan rzeczy jest nie do przyjęcia.


No ale my przecież nie jesteśmy krajem cywilizowanym. Daleko nam do nich jak do Marsa. Chociaż nie - na Marsa bliżej.


I wygrywa ten Iksiński z państwem polskim wieksze lub mniejsze odszkodowanie za opieszałość sądów. I super. Należy mu się jak psu micha. Tyle tylko, że to odszkodowanie jest z naszych podatków. NASZYCH. Nie sędziów nierobów, nie ministra sprawiedliwości. Nie.  Z NASZYCH PIENIĘDZY.


Godzimy się na to potulnie jak świnie na rzeź prowadzone. No to mamy, to co mamy.


To nie te sądy i nie władze są temu winne - to my sami, bo godząc się na takie traktowanie zbieramy plony jakie zasialiśmy. A że one parszywe bardzo i jakieś takie oślizgłe, no cóż... NASZA TO WINA.


 


Totalitaryzm. 2013-05-19

No właśnie. Tacy władcy Wschodu - władza absolutna, Faraonowie - władza absolutna, Ludwiczek Słońce - władza absolutna, carska Rosja - władza absolutna.


Ach, piękne to były czasy!


Przynajmniej z perspektywy wyżej wymienionych, bo reszta chyba tak entuzjastycznie do ustroju się nie odnosiła.


Za to mam jakieś takie niejasne uczucie, że Polsce też zamordyzm by nie zaszkodził. Wręcz przeciwnie. Mądry i oświecony byłby bardzo potrzebny. Bo nijak nie potrafimy poradzić sobie z demokracją. Ciągle coś: KRUS, ZUS, ustawa energetyczna, podatki, sądownictwo, Smoleńsk i Smoleńsk, i Smoleńsk. Ileż można?! Ja grzecznie pytam. Utrzymujemy jedną z najwiekszych na świecie bandę darmozjadów i obiboków i od lat grzecznie i potulnie się na to godzimy. Ergo, nie dorośliśmy do demokracji.


Nie bez przyczyny naród wybrany przez 40 lat po pustyni wędrował.


Z tym, że z nami jest gorzej, bo zmiana systemu, w naszym przypadku, nie spowodowała zmian w życiu przeciętnego Iksińskiego. I z tego powodu 40 lat to zdecydowanie za krótki czas na wyplenienie z polskiego krwioobiegu zarazy kombinatorstwa.


Dlatego moi Drodzy jedyne co nas może uratować przed nami samymi to totalitaryzm. I kropka.


 


Słonek. 2013-05-19

Dziękuję Ci bardzo za zaufanie, ale naprawdę się nie nadaję. Zgadza się - rządzić lubię, ale w domu. Bo poza tym to ciężka praca, wręcz niewolnicza, a efekty mierne, biorąc pod uwagę Konstytucję i uprawnienia Prezydenta. Dlatego nie ma się do czego pchać. Zdziałać nic nie będę mogła, a ciągła frustracja z tym związana ciążką czkawką by Cię męczyła przy obiadku. I po co nam to? Nie. Ja już wolę w domu rządzić i jedyne nad czym muszę zapanować, to nie rozwijać się w kierunku systemów totalitarnych, choć to bardzo kusząca wizja jest.


Początek Rewolucji. 2013-05-12

Tym cytatem rozpoczynam właśnie Rewolucję. Nie ma ona nic z blogiem wspólnego. Raczej dotyczy  walki z robalem, który toczy ten system. Od długiego czasu zastanawiam się, skąd u licha w naszym kraju takie triumfy święci patologia, nepotyzm, łapówkarstwo, kolesiostwo i całe to wielki gówno, z którym musimy walczyć kazdego dnia. I wyobraźcie sobie, że wiem skąd ono się bierze: Z NAS. TACY JESTEŚMY!


Ludzie na całym świecie tacy sami są: kręci ich to samo, boli to samo, tak samo się cieszą i tak samo płaczą.


To w nas jest wina, że żyjemy, w kraju przy którym trzeci świat jest czasem bajką. To nie politycy są winni. To my im na to pozwalamy. I raczej nie możemy być z siebie dumni.


Cdn.


*** 2013-05-12

"WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI JEST JAK CORRIDA: BYK JEST TYLKO TŁEM DLA TORREADORA"


Podziękowanie. 2013-05-02

Wczoraj wieczorem stało się jeszcze coś. Właściwie to stało się chyba znacznie wcześniej, ale ja dowiedziałam się o tym wczoraj. I to zburzyło mój spokój. Nic na to nie poradzę, sytuacji nie uleczę, a jednak rozedrgało to mój system nerwowy. I od wczoraj szukam odpowiedzi.


"Kultura" zafundowała mi dzisiaj prawdziwą ucztę: koncert Cohena z Sydney i wywiad z nim. Odkąd zaczęłam cokolwiek rozumieć z otaczajacego mnie świata Cohen jest bardem mojego życia.


Ścieżki Stwórcy są niezbadane. Nigdy nie wiadomo w jaki sposób do nas przemówi. Tym razem zrobił to ustami Leonarda Cohena. I dostałam odpowiedź.


DZIĘKUJĘ.


150cm Czlowieka. 2013-05-02

W życiu nie przypuszczałam, że metr pięćdziesiąt Człowieka może mnie tak bardzo zestresować. A jednak.


Pamiętam koszmary własnego dzieciństwa, kiedy ciotki rzucały się na mnie, śliniąc mnie i szczypiąc po policzkach, z niezmiennym hasłem:


- Jaka ślicna dziewcińka!


Nienawidziłam tego serdecznie, a dodatkowo, za żadną cholerę, nie mogłam zrozumieć dlaczego mówią do mnie, jak do debila?


I drugi koszmar: jako zdeklarowany, od urodzenia, niejadek, każdy dorosły w moim towarzystwie, czuł się zobowiązany patrzeć mi w zęby: przeżuwa? przełyka, czy upycha po policzkach?


Tak więc, mając na uwadze własne wspomnienia bardzo się pilnowałam, żeby nie popełnić tych samych błędów.


Samokontrola plus stres równa się mieszanka niczego.


No więc byłam sobie nijaka, bez inwencji twórczej, jedno wielkie "bez" i "nic".


A Młody?


Wyrośnie z Niego Prawdziwy Lodołamacz Serc! Mówię zupełnie obiektywnie. Niech się Biber schowa!


Poza tym ma wrodzony wdzięk i ta cecha zaprowadzi Go albo na szczyty, albo na manowce. Na dwoje babka wróżyła, choć oczywiście, mam taką nadzieję i z serca Mu tego życzę, że spełni się to pierwsze.


Koniec końców wszyscy obecni spotkanie przeżyli, nawet Karmel, o dziwo, uległ czarowi i po kilkunastu minutach nie tylko dał się głaskać, ale też ochoczo ślinił Młodego wąchając Go i liżąc. Przedziwne.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]