etoile99 | e-blogi.pl
Blog etoile99
*** 2014-05-11

Pisałam kiedyś, o tym, że tak naprawdę nie znamy samych siebie i nie wiemy, jak zachowamy się w sytuacjach ekstremalnych, do momentu, kiedy nie staniemy z nimi twarzą w twarz. No i mam ! Wykrakałam. Nie jest to, co prawda sytuacja ekstremalna w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale dokopała mi do szpiku kości.


W chwilach, kiedy szalałam, jak ranny łoś, planowałam różne rzeczy, włącznie z perfidną zemstą, postawienia Cię przed faktem dokonanym i sprowadzenia do naszego nowego domu hebanowej sieroty w wieku lat 6. Nie powiedziałam Ci o tym, ale prawdą jest, że taki plan pojawił się w mojej głowie.


Do tej pory nie potrafię nazwać po imieniu emocji, które w związku z tą sytuacją przeżywałam.


Jednak człowiek, i to jest kolejna życiowa prawda, ma niesamowitą umiejętność dostosowywania się do sytuacji, a "co nas nie zabije, to nas wzmocni". Tak, wiem kolejny truizm. A może nasze życie jest jednym wielkim truizmem? Sama nie wiem.


Okrzepłam. Wzięłam byka za rogi i właściwie powinnam być z siebie dumna, ale jakoś nie jestem. Nie jestem, bo jeden, jedyny "drobiazg" sprawia, że jestem smutna. 


Wiem, że kiedyś smutek też minie, bo w końcu, "kto jak nie ja" potrafi sobie z nim poradzić? 


Taka dzisiaj trochę nieskładna ta notka, ale winą za to mogę obarczyć tylko swoje jeszcze nie do końca uładzone i wyprasowane myśli z całą sytuacją związane, za co bardzo Was, moi Drodzy, przepraszam.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]