etoile99 | e-blogi.pl
Blog etoile99
Wieża Babel. 2015-09-29

Skoro tyle nie pisałam, to mam dużo do nadrobienia, a posiadanie kataru zobowiązuje, a więc do dzieła! Przede wszystkim temat, który od kilku tygodni jest wszędzie - uchodźcy. A ponieważ to, co dzisiaj napiszę miłe nie będzie, dlatego miejcie chociaż tyle przyjemności Kochani i posłuchajcie "Wieży Babel" w wykonaniu Budki Suflera. Czeka na Was, jak zawsze w pasku bocznym.


Oj Polacy, Polacy!


Do tej pory wydawało mi się, że najgorsze cechy wypełzają z nas na obczyźnie. A teraz się okazuje, że nie tylko.


I dlatego wielkim głosem internetu będę krzyczeć:


czy wszyscy ci, którzy wyjechali z Polski są lepsi od reszty świata?!


Czy nam wolno a innym już nie??!


I dlaczego Polacy tak chętnie wybrali Anglię skoro ona katolicka nie jest?!


I czy ja się mylę, czy przypadkiem Henryk VIII, król Anglii nie wypowiedział posłuszeństwa papieżowi i nie ogłosił się głową kościoła anglikańskiego?


To dlaczego katolicy tam się zagnieżdżają?!


I przed jaką wojną i śmiercią ta młoda, polska emigracja ostatnich lat ucieka ze swojej Ojczyzny?!


Kto im do głowy broń przystawia?!


A narodowcy różnej maści łby łyse i durne, czyli tzw."mięso armatnie" marsze urządzają i gęby drą w całej  Polsce!


Za głupie to jest, żeby pojąć, że nabijają kapitał przedwyborczy innym oszołomom, których z nazw wymieniać nie będę, bo nie zrobię im tej przyjemności.


A 90 kilka % katolików w tym kraju niech posłucha głowy swojego kościoła, albo jeszcze lepiej zagłębi się w czytanie Biblii i wreszcie coś z Niej zrozumie!


Z mojego punktu widzenia to jest tak:w czasie Chanuki zapala się w sumie 36 świec. My to wiemy, a reszta niech sobie policzy. Te 36 świec symbolizuje 36 cadyków, żyjących w każdym pokoleniu, dzięki którym nasz cały splugawiony świat jeszcze trwa.


Ale tak naprawdę najważniejsze jest tylko jedno:


"(...) Nakaz dobrego traktowania cudzoziemca jest jednym z podstawowych motywów Tory. Zauważono, że występuje aż 36 razy, więcej niż jakiekolwiek przykazanie, nie wyłączając Szabasu! (...) Według Lévinasa "przyjęcie cudzoziemca niestrudzenie zalecane przez Biblię nie jest wnioskiem płynącym z judaizmu i jego miłości do Boga, lecz jest samą treścią wiary. Jest nieuniknioną odpowiedzialnością."


Stanisław Krajewski.


Mamy nowy rok. 2015-09-28

No właśnie. Dawno niczego nie pisałam, ale po kolei, to było tak:


1. Brak czasu.


2. Nowy rok.


3. Dni grozy.


4. Kolejny pogrzeb.


5. Powrót czegoś, co tylko przez przypadek jest nazywane człowiekiem.


No i mam katar, więc ogólnie humorem nie tryskam, raczej wkurwem na siebie samą, że dałam się sprowokować i ściągnąć do poziomu rynsztoka. Nic tylko tłuc się po tym swoim durnym łbie!


Jedyne, co poprawia mi humor, to fakt, że więcej  nie narwę się, jak szczerbaty na suchara i nie dam małpie (przepraszam wszystkie małpy!) satysfakcji. Prowokacjom mówię stanowcze NIE!!!


I znowu czeka mnie pisanie epitafium. Osobiście mam już przesyt i dawno moje zapotrzebowanie z tematem związane uległo wyczerpaniu. Dlatego bardzo proszę już pas!


Żadnych więcej pogrzebów nie zniosę!


To moja noworoczna prośba.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]